Kā sevi pasargāt no enerģijas vampīriem?
Kāpēc cilvēks no otra grib paņemt enerģiju, ja jau tās mums visapkārt ir neizmērojami daudz? Kā var zināt, ka esi nonācis saskarē ar enerģijas vampīru? Ja būsi vērīgs, uzreiz to sajutīsi un savu enerģiju tik vienkārši vairs neatdosi.
Visvienkāršākais veids, kā tikt pie enerģijas, ir paņemt to no otra cilvēka, jo tā jau ir “gatava lietošanai”, un nav nemaz pašam jānopūlas to iegūt no dabas, Dievišķā Avota un Zemes. Cilvēki, kas ņem no citiem enerģiju, visbiežāk dara to neapzināti. Viņi sāk ar savu izvēlēto upuri iesaistīties garās sarunās, kamēr otrs sāk justies kā izžmiegts citrons. Esot kopā, grib otram pieskarties, skatīties acīs. Viņu komunikācijas veids ir diezgan uzstājīgs, un to parasti viņi paši arī apzinās.
Kāds cilvēks visbiežāk kļūs par tāda enerģija vampīra upuri? Tāds, kuram ir “pasaules glābēja” sindroms, kurš uzklausot otra bieži vien jau apnicīgo vāvuļošanu, jūtas ļoti nozīmīgs, tādēļ – katrs no viņiem jau saņem to, ko gribēja. Un tā var paiet ilgs laiks, kamēr “glābējs” attopas, kā patiesībā jūtas no šīs komunikācijas. Vēl viens enerģijas paņemšanas veids ir izprovocējot uz strīdu, kad otrs “eksplodē”.
Kā sevi pasargāt, lai neatdotu tādam vampīram enerģiju? Vienīgi, pārtraucot ar viņu komunicēt, - neskatīties acīs, izvairīties no pieskārieniem, atbildot tā, ka sarunu vairs īsti nav iemesla turpināt, piemēram: “Jā, tā tas ir”, “Protams, tā ir”, “Jā”, “Vai, man tagad jāiet, darīšanas”, “Man ienāk otrs svarīgs zvans”. Un daudz neklausieties, ko otrs atbild, bet dariet tā, kā teicāt. Nav jājūtas vainīgam, - arī tas ir viens no iemesliem, kāpēc cilvēks ir gatavs klausīties otra bezgalīgos runas plūdus un žēlošanos, cik viņam grūta dzīve. Derēs arī strikta komunikācijas pārtraukšana, bet mums taču ir svarīgi jebkura acīs izskatīties pieklājīgiem un pareiziem! Tas, kas mums ir svarīgi, nosakām tikai mēs paši. Savas personības svarīgums – slazds, kurā visbiežāk iekrītam.
Stāstīja: Vineta Riekstiņa