Urīnpūšļa veselībai
Dzīvojot līdzi dabas cikliem, to var izmantot arī savas veselības sakārtošanai. Vispareizāk, protams, būtu veikt atbilstošus profilaktiskos pasākumus. Šobrīd ir veiksmīgs periods, lai pievērsu uzmanību sava urīnpūšļa veselībai un vispār iegurnim, kas ir īpaši svarīgi sievietēm, jo pētījumi liecina, ka dzīves laikā visdažādākās urīnpūšļa saslimšanas ir spiesta ārstēt ambulatori vai stacionāri katra 3. – 5. sieviete.
Kāpēc tieši šajā periodā urīnpūslim būtu jāvelta īpaša uzmanība un rūpes? Pēc dabas cikliem un cilvēka bioenerģētikas, kad Saule atrodas Svaru zvaigznājā (šogad no 23. septembra līdz 23. oktobrim ieskaitot), pēc Jin Shin Jyutsu (JSJ) - japāņu holistiskās bioenerģētiskās sistēmas Svaru zodiaka zīme atbilst urīnpūslim. Un īpaša uzmanība dzīves garumā tam jāvelta arī Svaru zīmē dzimušajiem. Ikreiz, kad Saulīte maina savu atrašanās vietu, ieejot kādā no 12 Zodiaka aplī esošajiem zvaigznājiem, saaktivizējas šim zvaigznājam atbilstošais viens no 12 orgāniem, un arī astroloģiski atbilstošā ķermeņa zona, - tas ir labākais laiks, lai tam veiktu atbilstošu profilaksi.
Šajā periodā tavs urīnpūslis būs īpaši pateicīgs, ja veltīsi tam īpašas rūpes, uzmanību un mīlestību. Kā zināms, jebkura saslimšana iesākumā sākas galvā, kā mēdz teikt – prātā rodas atbilstoša programma (vai, pareizāk būtu – mēs paši vien to radām), tad saslimšana parādās jau cilvēka smalkajā, ēteriskajā ķermenī, un, ja nekas netiek mainīts, tad galējā instance jau ir pats ķermenis, fiziskais plāns, - šajā gadījumā – urīnpūslis, kas ķermeņa līmenī simbolizē – izturēt un palaist vaļā spiedienu, - tātad, jādomā būtu par to, kurā dzīves sfērā veidojas konflikts – ko paturēt, un ko atlaist.
Ikviens būs dzirdējis teicienu “apčurāties no bailēm” – jā, psihosomātiskais iemesls urīnpūšļa saslimšanai ir tieši bailes. Kas ir bailes? Par to cēloņiem būtu lietderīgi atcerēties, ka jebkuras bailes ir mūsu prāta uzbūvēta ilūzija, konstrukcija, vīzija par kaut kādu nākotnes notikumu, kas varētu notikt. Un vēl es ieteiktu pievērsties baiļu cēloņa izzināšanai un novēršanai, jo, kad neziņa tiek kliedēta, tad “velns, kā izrādās, nemaz vairs nav tik melns kā viņu mālē”! Ja bailes ir kā fobija, kam nezini cēloni, piemēram, - bailes no aukstuma, no zirnekļiem – tad tur var palīdzēt Laika līniju dziedināšana, - par šo metodi vairāk var uzzināt, vai arī pieteikties uz individuālo konsultāciju ŠEIT:
Lai mēs profilaktiski palīdzētu savam urīnpūslim un, līdz ar to arī nierēm, kas ar to ir vienotā enerģētiskajā pārī, un kuru aktīvais periods būs nākamais, no 24. oktobra, - varam veikt dažādus profilaktiskos pasākumus, iekļaujot tos savā ikdienas rutīnā. Varu padalīties ar to, ko izmantoju pati – protams, ne visu vienlaicīgi un ne par 100 procentiem, bet lielāko daļu gan.
- Turēt un sildīt, kā maigi ietinot, savas rokas rādītājpirkstu – 15 minūtes – labajai rokai, tad 15 minūtes – kreisajai. Var turēt vienai rokai – no rīta, otrai – vakarā. Tā ir pašpalīdzība urīnpūslim un nierēm, palīdzēs asinsspiediena līdzsvarošanai, galvassāpēm, savilktiem muskuļiem, palīdz atlaist bailes.
- Biežāk atcerēties par starpenes muskuļu trenēšanu – sasprindzinot uz pāris sekundēm muskuļus, it kā aizturot urinēšanu, un tad atkal tos atlaižot, - dienā to izdarot pēc kārtas kādas 10 reizes. Iegurņa veselībai būtu noderīgi arī citi vingrinājumi, es to ieteiktu iemācīties pie profesionāla trenera, lai darītu pareizi, mana mīļākā trenerīte vēl joprojām ir Ingrīda Felsa – Belohvoščika, no sirds iesaku (kontaktus var atrast FB)!
- Atcerēties lietot sabalansētu, ar visām nepieciešamājām šķiedrvielām un uzturvielām bagātu pārtiku – to noteikti būs jāskatās katram individuāli. Pēc ajūrvēdas, ieteikums ir ateikties no alkohola, no asiem ēdieniem, čili pipariem un kafijas. Jāierobežo pupiņu un citu pākšaugu, spinātu, tomātu lietošana. Noteikti dzert pietiekami daudz ūdens – 1,5 – 2 litrus dienā – arī tad, ja ir urīna nesaturēšana, jo dehidralizācija var izraisīt nierakmeņus. Un, protams, savlaicīgi, tiklīdz kā ir vajadzība, apmeklēt tualeti.
- Var profilaktiski padzert dažādas urīnceļiem noderīgas tējas, piemēram, ortosifona un bērzu lapu tēja, brūkleņu, milteņu lapu, tīrumu kosas lakstu, nātru, kliņģerīšu tējas, tās pamiksējot. Un savā uzturā iekļaut tagad pieejamās brūklenes un dzērvenes, kas ir garšīgi un arī veselīgi.
Lai skaists un veselīgs šis brīnišķīgais, neticami siltais rudens!
Stāstīja: Vineta Riekstiņa