Urīnpūšļa veselībai
Dzīvojot līdzi dabas cikliem, to var izmantot arī savas veselības sakārtošanai. Vispareizāk, protams, būtu veikt atbilstošus profilaktiskos pasākumus. Šobrīd ir veiksmīgs periods, lai pievērsu uzmanību sava urīnpūšļa veselībai un vispār iegurnim, kas ir īpaši svarīgi sievietēm, jo pētījumi liecina, ka dzīves laikā visdažādākās urīnpūšļa saslimšanas ir spiesta ārstēt ambulatori vai stacionāri katra 3. – 5. sieviete.
Kāpēc tieši šajā periodā urīnpūslim būtu jāvelta īpaša uzmanība un rūpes? Pēc dabas cikliem un cilvēka bioenerģētikas, kad Saule atrodas Svaru zvaigznājā (šogad no 23. septembra līdz 23. oktobrim ieskaitot), pēc Jin Shin Jyutsu (JSJ) - japāņu holistiskās bioenerģētiskās sistēmas Svaru zodiaka zīme atbilst urīnpūslim. Un īpaša uzmanība dzīves garumā tam jāvelta arī Svaru zīmē dzimušajiem. Ikreiz, kad Saulīte maina savu atrašanās vietu, ieejot kādā no 12 Zodiaka aplī esošajiem zvaigznājiem, saaktivizējas šim zvaigznājam atbilstošais viens no 12 orgāniem, un arī astroloģiski atbilstošā ķermeņa zona, - tas ir labākais laiks, lai tam veiktu atbilstošu profilaksi.
Šajā periodā tavs urīnpūslis būs īpaši pateicīgs, ja veltīsi tam īpašas rūpes, uzmanību un mīlestību. Kā zināms, jebkura saslimšana iesākumā sākas galvā, kā mēdz teikt – prātā rodas atbilstoša programma (vai, pareizāk būtu – mēs paši vien to radām), tad saslimšana parādās jau cilvēka smalkajā, ēteriskajā ķermenī, un, ja nekas netiek mainīts, tad galējā instance jau ir pats ķermenis, fiziskais plāns, - šajā gadījumā – urīnpūslis, kas ķermeņa līmenī simbolizē – izturēt un palaist vaļā spiedienu, - tātad, jādomā būtu par to, kurā dzīves sfērā veidojas konflikts – ko paturēt, un ko atlaist.
Ikviens būs dzirdējis teicienu “apčurāties no bailēm” – jā, psihosomātiskais iemesls urīnpūšļa saslimšanai ir tieši bailes. Kas ir bailes? Par to cēloņiem būtu lietderīgi atcerēties, ka jebkuras bailes ir mūsu prāta uzbūvēta ilūzija, konstrukcija, vīzija par kaut kādu nākotnes notikumu, kas varētu notikt. Un vēl es ieteiktu pievērsties baiļu cēloņa izzināšanai un novēršanai, jo, kad neziņa tiek kliedēta, tad “velns, kā izrādās, nemaz vairs nav tik melns kā viņu mālē”! Ja bailes ir kā fobija, kam nezini cēloni, piemēram, - bailes no aukstuma, no zirnekļiem – tad tur var palīdzēt Laika līniju dziedināšana, - par šo metodi vairāk var uzzināt, vai arī pieteikties uz individuālo konsultāciju ŠEIT:
Lai mēs profilaktiski palīdzētu savam urīnpūslim un, līdz ar to arī nierēm, kas ar to ir vienotā enerģētiskajā pārī, un kuru aktīvais periods būs nākamais, no 24. oktobra, - varam veikt dažādus profilaktiskos pasākumus, iekļaujot tos savā ikdienas rutīnā. Varu padalīties ar to, ko izmantoju pati – protams, ne visu vienlaicīgi un ne par 100 procentiem, bet lielāko daļu gan.
- Turēt un sildīt, kā maigi ietinot, savas rokas rādītājpirkstu – 15 minūtes – labajai rokai, tad 15 minūtes – kreisajai. Var turēt vienai rokai – no rīta, otrai – vakarā. Tā ir pašpalīdzība urīnpūslim un nierēm, palīdzēs asinsspiediena līdzsvarošanai, galvassāpēm, savilktiem muskuļiem, palīdz atlaist bailes.
- Biežāk atcerēties par starpenes muskuļu trenēšanu – sasprindzinot uz pāris sekundēm muskuļus, it kā aizturot urinēšanu, un tad atkal tos atlaižot, - dienā to izdarot pēc kārtas kādas 10 reizes. Iegurņa veselībai būtu noderīgi arī citi vingrinājumi, es to ieteiktu iemācīties pie profesionāla trenera, lai darītu pareizi, mana mīļākā trenerīte vēl joprojām ir Ingrīda Felsa – Belohvoščika, no sirds iesaku (kontaktus var atrast FB)!
- Atcerēties lietot sabalansētu, ar visām nepieciešamājām šķiedrvielām un uzturvielām bagātu pārtiku – to noteikti būs jāskatās katram individuāli. Pēc ajūrvēdas, ieteikums ir ateikties no alkohola, no asiem ēdieniem, čili pipariem un kafijas. Jāierobežo pupiņu un citu pākšaugu, spinātu, tomātu lietošana. Noteikti dzert pietiekami daudz ūdens – 1,5 – 2 litrus dienā – arī tad, ja ir urīna nesaturēšana, jo dehidralizācija var izraisīt nierakmeņus. Un, protams, savlaicīgi, tiklīdz kā ir vajadzība, apmeklēt tualeti.
- Var profilaktiski padzert dažādas urīnceļiem noderīgas tējas, piemēram, ortosifona un bērzu lapu tēja, brūkleņu, milteņu lapu, tīrumu kosas lakstu, nātru, kliņģerīšu tējas, tās pamiksējot. Un savā uzturā iekļaut tagad pieejamās brūklenes un dzērvenes, kas ir garšīgi un arī veselīgi.
Lai skaists un veselīgs šis brīnišķīgais, neticami siltais rudens!
Stāstīja: Vineta Riekstiņa
Vesels zarnu trakts – veselības stūrakmens
Vesels zarnu trakts ir labas veselības pamats. Ik gadu, kad Saule ieiet Jaunavas zīmē, tas ir īpaši piemērots laiks zarnu trakta atveseļošanai, jo Jaunavas zvaigznājs, ko pārvalda planēta Merkūrs, enerģētiski ir saistīts tieši ar šo mūsu orgānu sistēmu, precīzāk – ar tievo zarnu. Protams, ka zarnu traktu var kārtot arī citā laika periodā, kad vien tam ir iedvesma.
Ikviens, kam ir pazīstams kāds Jaunavas zīmē dzimis cilvēks, varēs apliecināt, ka viņam ir tieksme visus izprašņāt, - ievākt informāciju un to “salikt pa plauktiņiem”, - "a ja nu noder"! Protams, lai informācijas “folderi” uzturētu, ir nepieciešams izmantot arī prātu, par ko atbild planēta Merkūrs, un noteikti ka tiks darbinātas smadzenes. Kā zināms, prāta darbība patērē visvairāk mūsu energijas, tādēļ tam ir nepieciesami resursi. Kur tiek uzkrāti energijas resursi smadzeņu darbībai? Varbūt jau zinājāt vai uzminējāt, - tā ir tievā zarna – orgāns, kas aizpilda ievērojamu daļu vēdera dobuma.
Tievajā zarnā uzkrājas pateiktie un nepateiktie dialogi, atmiņas, - zarnu tīrība palīdz neuzkrāt atmiņas un “neuzkārties” nākotnes apcerēšanā, bet vērst savu uzmanību uz brīdi šeit un tagad. Tievā zarna atbild par to, lai organismā neuzkrātos toksīni, kas veicina sēnīšu infekcijas rašanos; tajā ir meklējams arī cēlonis visām ādas slimībām – psoriāzei, dermatītam, ekzēmām, - ja tādas diagnozes ir, tad atveseļošanos būtu jāsāk ar zarnu trakta sakārtošanu, bet vienmēr vislabāk ir veikt profilaktiskus pasākumus, nevis dzēst ugunsgrēku, kad jau deg.
Zarnu tīrība rada arī prāta skaidrību, kas palīdz izdarīt pareizās izvēles un pieņemt lēmumus. Par cilvēku ar lielu vēderu mēdz jokot, ka viņš ir uzlicis sev glābšanas riepu, viens otrs – pat divas – gan zem, gan virs vidukļa. Tāds nosaukums būs ne tāpat vien radies, “riepa” zem vidukļa – tas ir pieblīvēts zarnu trakts – tur smadzenes uzglabā resursus savai darbībai; ja vēderā ir viss piebāzts, - arī galva ir “piebāzta” ar nevajadzīgām domām. “Riepa” virs zidukļa ir saistīta ar kuņģa darbību (atbilst Dvīņu zvaigznājam, ko arī pārvalda planēta Merkūrs), tur tiek uzkrātas visas cilvēka emocijas, ko viņš nav spējis “sagremot”, - arī tas ir saistīts ar smadzenēm, ar domāšanu.
Kā cilvēks var palīdzēt sev? It īpaši šajā - Jaunavas periodā - ir ļoti vērtīgi un arī efektīvi veikt profilaktiskus vai atveseļošanas pasākumus zarnu trakta veselībai, bet to var darīt arī jebkurā citā laikā, kad vien ir tāda iedvesma un apņemšānās.
Vesels zarnu trakts stiprina mūsu imūnsistēmu. Imunitāte – tā ir neuzņēmība, neietekmēšanās no apkārtējās pasaules kairinātājiem, un tas ir jāsaprot kā stabilitāte un veselība gan mentālajā plānā, kad cilvēks pats uzņemas atbildību par savu dzīvi, pieņemot savus lēmumus; gan emocionālā plānā, ko nodrošina stabila nervu sistēma; gan arī fiziskajā ķermenī, kam galvenais pamats ir veseli divi iepriekš minētie līmeņi – prāta un emociju līdzsvars.
Varu ieteikt praktiskas lietas, ko lietoju savā ikdienā, - vienkārši un ērti.
- Katru rītu es iesāku, izdzerot siltu medus ūdens glāzi, ko dažreiz papildinu ar nedaudz citronu sulas (citrona sula rada sārmainu vidi organismā). Medus ūdens “iztīra trubas”, - veicina zarnu metabolismu (darbību), medus ir sterils – tas dezinficē zarnu traktu. Papildus var pievienot kādu krustnagliņu, kas arī dezinficē, un kanēli (tievēšanai).
- Var lietot augu maisījumu zarnu trakta attīrīšanai, kura sastāvā ir biškrēsliņš, vērmele un krustnagliņas (proporcijas nepateikšu, jo iegādājos to gatavu no brīnišķīgās Melitas Svilpes). Var kādu laiku padzert arī šīs tējas. Šiem augiem piemīt antiseptiska, pret parazītu, pret sēnīšu, spazmolītiska iedarbība, pretiekaisuma iedarbība, kas palīdz gremošanas trakta traucējumiem, pret cērmēm, spalīšiem, tārpiem zarnu traktā. Palīdz pret vēdera uzpūšanos, pie satrauktas nervu sistēmas darbības un migrēnu gadījumā, pie tūskas, reimatisma, podagras.
- Kefīrs + linsēklas + linsēklu eļļa – viens no maniem mīļākajiem kokteiļiem, kas attīra ne tikai zarnu traktu, bet var aizstāt arī kādu ēdienreizi. Linsēklas ir labāk samalt tad, kad kokteili gatavo, jo uzglabājot tās samaltā veidā ātrāk zaudē vērtīgās uzturvielas. Tāds kokteilis darbojas gan kā skrubis zarnu traktam, gan arī kā vērtīgs uzturvielu avots. Ja to vēlas lietot zarnu trakta attīrīšanas profilaksei, tad būtu jālieto 3 reizes dienā, pusstundu pirms ēdienreizes (vai arī aizstājot kādu ēdienreizi). Samaļ 1 ēdamkaroti linsēklu, ko pēc tam vai nu vienkārši iemaisa 1 glāzē kefīra vai tīrkultūras, vai sakuļ blenderī (labāk ir sakult, jo tā tur nonāk vairāk skābeklis), es vēl klāt pievienoju 1 ēdamkaroti auksti spiestas linsēklu eļļas (pudele pēc atvēršanas ir jāuzglabā ledusskapī). Jālieto lieto 3 reizes dienā vienu mēnesi. Es to lietoju vienu reizi dienā – tādai lietošanai nav ierobežojuma.
- Ik pa laikam gatavoju vienu no manām mīļākajām brokastu putrām – iepriekšējā vakarā glāzē ieberu 4 – 5 ēdamkarotes linsēklas, pielejot ūdeni, tad no rīta to sablenderēju, pievienojot klāt banānu un svaigas vai saldētas ogas (izcili ir zemenes), pielieku medu – sanāk putra. Lieku to bļodā, un vēl putrā iemetu dažādus gabaliņos sagrieztus augļus – piemēram, bumbierus, persikus – garšo fantastiski!
Linsēklas un linsēklu eļļa – tas ir unikāls, ļoti vērtīgs Latvijā viegli pieejams produkts, ko būtu jāceļ goda vietā ikvienam, kam rūp sava veselība. Linsēklas ne tikai pozitīvi ietekmē zarnu trakta veselību, tās rūpējas arī par sirds un asinsvadu veselību, gremošanas trakta veselību, hormonu aktivitātes līdzsvaru, kā arī palīdz uzturēt veselīgu ķermeņa svaru.
Linsēklas satur neaizvietojamas taukskābes omega 3 un omega 6, kas ir neaizstājamas sirds, asinsvadu un locītavu veselībai, šķiedrvielas, minerālvielas un citas bioloģiski aktīvas vielas. Īpaši būtu jāpiemin lignāni, kas harmonizē sievietes hormonālo darbību, it īpaši menopauzes laikā – tiem piemīt estrogēnus aizvietojošas īpašības. Kādā pētījumā tika pierādīts, ka sievietes, lietojot 40 gramus (atbilst 3 ēdamkarotēm) maltas linsēklas dienā, efekts bija līdzvērtīgs kā lietojot estrogēnu aizvietojošos hormonpreparātus. Lignāni darbojas arī kā aizsargājošs preparāts pret krūts vēzi, palīdz kaulu veselībai, uztur optimālu holesterīna un cukura līmeni asinīs.
- Pēc iespējas būtu jāizvairās no cukura un balto miltu lietošanas, jo tas veicina sēnīšu attīstību. Tad, kad zarnu trakts attīrās un sakārtojas – cilvēks ir pārsteigts, ka tas, kas agrāk garšoja un pat likās, ka bez tā nu noteikti nekā nevar iztikt, par to ir zudusi interese, organisms vairs to neprasa. Tas ir tādēļ, ka mūs ir beigusi digdierēt zarnu traktā iepriekš dzīvojušo visdažādāko parazītu armija, un ar laiku mēs pamanām, ka arī enerģijas ir vairāk, un prāts ir kļuvis skaidrāks un mierīgāks.
- Uzturā vairāk lietot svaigus un tvaicētus dārzeņus - tajois ir daudz šķiedrvielu, kas palīdz attīrīt zarnu traktu, veicinot regulāru vēdera izeju, to sastavā ir vērtīgas uzturvielas, tādas kā beta karotīns, C vitamīns, folāti, kālijs, un citas minerālvielas; tajos esosie bioflavoīdi veicina imunitātes stiprināšanu.
- Ievērot intervāla ēšanas metodi 8/16, - tas nozīmē, ka visas dienas laikā paredzētās ēdienreizes notiek 8 stundu laikā, laika atskaite aizsākas ar pirmo ēdienreizi un beidzas ar pēdējo, pēc tās var lietot tikai ūdeni vai nesaldinātu tēju. Tādā veidā mēs ļaujam kuņgim pilnībā iztukšoties, un arī zarnas netiek visu laiku noslogotas un var iztukšoties. Iesaku izmēgināt, - ātri vien ievērosiet, kā samazinās vidukļā apkartmērs.
- Jaunavas periods ir vērtīgs ne tikai zarnu trakta attīrīšanai un atveseļošanai, bet arī savas apkārtējās telpas sakārtošanai – lai būtu tīrība un skaidrība visos līmeņos. Tā kā tievā zarna ir vienotā enerģētiskā lokā ar sirdi, tad, parūpējoties par zarnu traktu, mēs palīdzam arī savas sirds veselībai – kad ir skaidrība prātā un sadzīvē, tad cilvēks iegūst sirdsmieru, dzīvē ienāk vieglums un prieks.
Stāstīja: Vineta Riekstiņa
“Piena zelts” – Gī sviests
Ļoti vērtigs piena produkts – dzidrinātais sviests, Gī vai Chi sviests, ajūrvēdā dēvēts par “piena zeltu”. Ļoti vertigs produkts, kas loti plaši tiek pielietots indiešu virtuvē. Tas palīdz organismam labāk uzsūkt baribas vielas, uzlabo zarnu trakta darbību. Gi sviestam piemīt arī citas ārstnieciskas īpašības, - tas ir lielisks antioksidants, un piedevām vēl arī satur daudz A, D un E vitaminu. To lietojot, pazeminās holesterīna līmenis, un vēl to pielieto kā nomierinošu ziedi brūcēm, apdegumiem, tulznām, bet, lai vēl pastiprinātu tā ārstnieciskās īpašības, var pievienot arī dažādu zālīšu izvilkumus. Tas lieliski derēs gan kā ķermeņa krēms, - it īpaši, ja ir sausa āda, gan arī var tikt pielietots masāžām.
Tā kā tas nesatur piena olbaltumvielas, kas Gi sviesta gatavošanas laikā karsējot tiek atdalītas, tad šis piena produkts der ari tiem, kam ir piena laktozes nepanesība, un parasti neizraisa arī alerģijas. Un vēl - šis produkts tiek atzīts par vislabāko un nekaitīgāko cepšanai, jo tam ir viena no visaugstākajām degšanas temperatūrām (2520), tajā cepjot nerodas kancerogēnas vielas.
Es Gī sviestu gatavoju mājās pati jau daudzus gadus. Esmu dzirdējusi, ka daudziem tas liekas gana sarežģīti, tādēļ tiek izvēlēts labāk to nopirkt jau gatavu. Gribētos ar šo rakstu atgādināt par šī produkta augsto uzturvērtību un citām vērtīgajām īpašībām, kā arī kliedēt mītu par tā pagatavošanas sarežģītibu. Bez tam, gatavot mājās to noteikti ir finansiāli izdevīgāk.
Kad mani Gi sviesta krājumi jau tuvojas izsīkumam, iegādājos sviestu, lai tos papildinātu tad, kad tas ir pieejams par izdevīgāku cenu. Produktu ir ļoti vienkārši uzglabāt, - nav nepieciešams ledusskapis, tādēļ parasti gatavoju uzreiz 2 – 2,5 kg sviesta. Šajā reizē, ja nemaldos, bija 13 sviesta paciņas 82,5 % augstākā labuma sviesta (2,6 kg).
Sviestu karsē uz nelielas uguns, - jo mazāka liesma, jo labāk. Gatavošanas laiks – apmēram 2 – 2,5 stundas šim daudzumam (2,6 kg), – jo vairāk sviesta, jo ilgāk jākarsē – gatavošanas laiks mainās proporcionāli sviesta daudzumam.
Kad sviests ir pilnībā izkusis, tas diezgan stipri puto, tādēļ iesākumā vairāk jāpavaktē, lai “nepārskrien pāri” katla malām. Var sākt uzreiz arī putot, bet, ja putas “pāri neskrien”, tad var to arī nedarīt, vien pašās beigās noputot, kad viss mitrums ir izgarojis, un putas sāk palikt brūnas, sadegot piena cietajām daļiņām, piešķirot sviestam riekstainu karameļu smaržu un garšu. Protams, ka jebkurš produkts saglabā pilnīgāk savu vērtību, ja tiek tvaicēts, ēst jebko ceptu būtu maksimāli jāierobežo savā ēdienkartē, bet, ja nu tomēr to darām, tad lietojot Gī sviestu, produktā visvairāk saglabājas tā vērtība un garša, neiztekot pannā.
Parasti putas atdalu jau uzreiz, lietojot tam putu karoti, un tad, pašās beigās, noputoju arī sabrūnējušās cietās piena daļiņas, ieliekot tās atsevišķā traukā. No gaišajām piena putām parasti izcepju gardu biezpiena sacepumu, kam ir brīnišķīgs sviesta aromāts, – tā ka nekas neaiziet zudumā.
Lai nebaida tas, ka katla dibenā, sviestu karsējot, izveidojas piedegums, tādēļ labāk lietot tādu katlu, kura virsmu var vieglāk atmērcēt. Visvienkāršāk piedegušu katlu ir atmērcēt, tajā uzvārot ūdeni, kam pievienotas pāris tējkarotes dzeramās sodas, tad tam ļauj pastāvēt, un pēc laika jau to var viegli iztīrīt.
Tad sviestu salej stikla burkās, uzmanīgi smeļot, lai nepaķertu piedegumu no katla dibena. Drošības pēc uz burciņas, kad leju tajā ar kausiņu karsto “piena zeltu”, uzlieku smalku metāla sietiņu, lai tajā neiekļūtu kāds piedegušo daļiņu gruzis.
Kad sviests ir atdzisis, to aizvāko un mierīgi var uzglabāt istabas temperatūrā pat vairākus mēnešus. Ir informācija, ka jo Gī sviests ilgāk stāvot, jo vērtīgāks tas kļūstot, bet tad noteikti to būtu jāuzglabā tumšā, slēgtā traukā un pagrabā, kur vēsāks. Pieļauju, ka tā tas arī ir, jo pēc karsēšanas tiek izmainīta produkta struktūra. Tas varētu būt līdzīgi kā ar medu – jo tas tiekot ilgāk uzglabāts, jo paliekot “gudrāks”, nobriedušāks.
Gī sviests tiešām ir brīnišķīgs produkts, tas piedod jebkam, ar ko tiek lietots kopā, savu īpašo garšu un aromātu, vienlaikus izceļot jebkura cita produkta vai garšvielas unikālās garšas īpašības.
Skābekļa kokteilis tavai veselībai
Ir vispār dzirdēta un jau nonivelēta frāze, ka “visas slimības rodas galvā”, ka cēlonis ir stress, tādēļ jebkurš ceļš uz veselību sākas ar to, ka ir jākārto, “jāārstē” galva. Bet šajā rakstā es gribēju pastāstīt par savu pieredzi šajā sakarībā un padalīties ar kādu vērtīgu recepti, kas pie manis nonāca laikā, kad es “ārstēju” ne vien savu galvu, bet arī ķermeni.
Un vēl ir vispārzināms, ka “jebkuras slimības cēlonis ir stress”. Ja mēs neiedziļināmies visās detaļās, bet mēģinām aprakstīt, kā stress atstāj iespaidu jau fiziskajā plānā, tas ir, kā tas izpaužas ķermenī, tad to var aprakstīt tā.
Dzīvības procesi ķermenī ir saistīti ar ieelpu un izelpu, “tas ir tik vienkārši kā elpot”, - mēs sakām. Bet, vai mēs visi ievērojam, ka stresa situācijā ķermenis sastingst, saspringst, un elpošana uz brīdi apstājas? Un tad, kad dzīvošana stresā jau ir kļuvusi cilvēkam par ieradumu, tad attiecīgā ķermeņa daļā izveidojas savilkums, saspringums, - muskuļi saraujas, kas ir pat neizbēgami, ka tur ir traucēta arī skābekļa apgāde.
Šajā rakstā gribu padalīties nevis ar to, kā “ārstēt galvu”, bet ar ļoti vienkāršu, mājās pagatavojamu recepti, kas palīdzēs bagātināt organisma šūnas ar skābekli.
Džoanna Badviga (1908 – 2003) bija viena no Eiropas vadošajiem vēža slimības pētniekiem, kas 7 reizes tika nominēta Nobela prēmijai. Viņa atklāja, ka veselajiem cilvēkiem Omega 3 taukskābju līmenis asinīs ir augstāks nekā slimajiem. Omega 3 ir kā magnēts, kas piesaista skābekli katrai ķermeņa šūnai, bet skābeklis ir nāve vēža šūnām.
Linsēklu eļļa satur Omega 3 taukskābes vairāk nekā citas eļļas (53 %, starp citām eļļām tai nav līdzvērtīgas šajā aspektā, tā satur arī 13 % Omega 6, kas arī ir viens no augstākajiem rādītājiem starp citām eļļām), labi uzsūcas un neizraisa alerģiju. Kad linsēklu eļļu sajauc ar biezpienu, linsēklu eļļā esošā Omega 3 no taukos šķīstošas kļūst par ūdenī šķīstošu, bet biezpiens zaudē tā piena produktam raksturīgās īpašības. Vienas pašas linsēklu eļļas lietošana nesniegs vēlamo efektu, kāds tas ir, attiecīgi, sajaucot un pagatavojot to kopā ar biezpienu.
1990. gadā onkologs Dr. Daniels C. Roehms secināja, ka Badvigas atklātais līdzeklis ir visefektīvākā pretvēža diēta pasaulē, ko katrs var viegli pagatavot mājās. Lūk, te būs recepte, kā to darīt.
Džoannas Badvigas “skābekļa koktielis”
- 2 – 3 ēdamkarotes linsēklu eļļas samaisa ar 100 – 150 g vājpiena (līdz 2 %) biezpiena (vēlams lauku).
- Pēc 5 – 8 minūtēm šo masu ieliek blenderī, pielej ūdeni un blenderē ar mazāko ātrumu 1 minūti līdz krēmveida konsistencei.
- Tikai pēc tam drīkst pievienot augļus vai ogas (var arī saldētus vai žāvētus), vai riekstus (izņemot zemesriekstus) un vēlreiz sablenderē.
- Saldināšanai var izmantot medu, stēviju vai citus dabiskos saldinātājus, (izņemot cukuru). Var izmantot arī dažādas garšvielas (pēc katra radošuma un sajūtām).
Linsēklu eļļas derīguma termiņš ir salīdzinoši īss, tā obligāti pēc atvēršanas ir jāuzglabā ledusskapī (ja pudele ir caurspīdīga, es to vēl ietinu, piemēram, follijā). Latvijā ir daudzi ražotāji, kas piedāvā svaigu un kvalitatīvu linsēklu eļļu, katram tikai jāatrod savējais.
Šī diēta ir pierādījusi savu terapeitisko nozīmi ne tikai onkoloģijas ārstēšanā, bet arī miokarda infarkta, aterosklerozes, aknu slimību, kuņģa čūlas, artrīta, ekzēmas un autoimūno slimību ārstēšanā, palīdz redzes uzlabošanā, smadzeņu darbībai un stiprina kaulu sistēmu.
Tā profilaksei ir noderīga arī veselajiem. Es pat teiktu – īpaši noderīga veselajiem, jo cilvēkiem beidzot būtu jāsāk mainīt savi ieradumi, ka veselīgi produkti ir jālieto tikai tad, kad ķermenis jau ir tuvu sabrukumam.
Stāstīja: Vineta Riekstiņa